Нимиц: останувам на функцијата | Вести | DW | 28.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Нимиц: останувам на функцијата

Меѓународниот посредник за решавање на грчко – македонскиот спор со името Метју Нимиц изјаби дека годинава има намера да продолжи со напорите за изнаоѓање компромисно решение на проблемот. “Не смеам да ја прекинам посредничката мисија”, изјавил Нимиц за грчкиот весник Катимерини. Со оваа изјава на Нимиц се демантираат гласините во грчките весници дека тој во септември ќе се повлече од функцијата.