1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Нимиц оптимист по разговорите во Њујорк

18 јануари 2018

Специјалниот пратеник на генералниот секретар на Обединети нации во спорот за името, Метју Нимиц вели дека претставил нова рамка во преговорите, за која се надева дека ќе доведе до решение на деценискиот спор.

https://www.dw.com/mk/%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%86-%D0%BE%D0%BF%D1%82%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%81%D1%82-%D0%BF%D0%BE-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B2%D0%BE-%D1%9A%D1%83%D1%98%D0%BE%D1%80%D0%BA/video-42197611
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Македонија знаме

Македонскиот руски круг

Mazedonien Ljupco Popovski
Љупчо Поповски
Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница