„Никлас“ предизвика огромни штети | Старт | DW | 01.04.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

„Никлас“ предизвика огромни штети

Орканот „Никлас“ во Германија однесе вкупно четири човечки животи и предизвика огромна штета. Ветрот дуваше со брзина до 160 километри на час, во некои покраини регионалниот железнички сообраќај беше прекинат.

Гледај видео 01:33
Now live
01:33 минути