Низ фотографии: Бејрут по експлозијата- урнатини, хаос, спасувачки напори | Сите содржини | DW | 05.08.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Свет

Низ фотографии: Бејрут по експлозијата- урнатини, хаос, спасувачки напори

Во Либан денеска е ден на национална жалост по катастрофалната експлозија во главниот град во која досега загинаа 100 лица а повредени се илјадници. Болниците во градот брзо се преполнија и апелираа за донирање крв.

Прочитај го и ова