Не се чепкајте со овие жени! | Сите содржини | DW | 08.07.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Не се чепкајте со овие жени!

Полициска патрола составена само од жени патролира низ улиците на Њу Делхи. Полицајките се грижат за ред и безбедност и им делат по некоја лекција на мажите.

Гледај видео 01:39

Прочитај го и ова