„Не се качувајте, возот не оди за Германија“ | Сите содржини | DW | 04.09.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

„Не се качувајте, возот не оди за Германија“

Воз со стотици бегалци во Унгарија беше запрен само што тргна од станицата во Будимпешта. Полицијата ги извади бегалците од возот за да ги однесе во блискиот бегалски камп.

Гледај видео 01:44
Now live
01:44 минути

Повеќе во Медија центарот

Прочитај го и ова