„Не планирам да се враќам во БиХ“ | Теми | DW | 26.12.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

„Не планирам да се враќам во БиХ“

Амел Мутиќ го остварил својот сон - дошол во Германија. 31-годишниот автомеханичар од Босна и Херцеговина 18 месеци чекал виза за работа во Германија. Чекањето се исплатело. Сега е среќен на работа, а има и планови за иднина. #DWstayorgo

Гледај видео 02:52

Прочитај го и ова