Не е пронајден експлозив во грчкиот авион | Вести | DW | 23.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Не е пронајден експлозив во грчкиот авион

Предплаеднето на аеродромот во Минхен принудно слета патнички авион на грчката авио-компанија “Олимпик Ервејс“ поради закана од бомбашки напад. Сите патници во авионот, меѓу кои имало и единаестемина грчки евро-парламентарци биле евакуирани на безбедно. Германската полиција веднаш со помош на кучиња го пребарала авионот меѓутоа не пронајшла екслозив во него . Авионот летал на релација Атина-Брисел.