Нејасна е судбината на киднапираните Германци | Вести | DW | 22.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Нејасна е судбината на киднапираните Германци

*

Од Авганистан и натаму доаѓаат проривречни информации во случајот со грабнатите Германци. Во меѓувреме е демантирано дека било пронајдено телото на еден од двајцата германски заложници, за кого нема сомневање дека веќе не е жив. Нема никакви информации за судбината на другиот заложник. Сојузната влада ќе стори се’ што е можно за да се спаси неговиот живот, рече министерот за надворешни работи Франк-Валтер Штајнмаер.