Нетанјаху повторно предупреди од опасноста од Иран | Старт | DW | 16.04.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Нетанјаху повторно предупреди од опасноста од Иран

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху е голем противник на планираниот договор меѓу Западот и Техеран за атомската програма на Иран.

Гледај видео 01:42
Now live
01:42 минути