Несигурноста во Германија се зголемува | Сите содржини | DW | 20.11.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Несигурноста во Германија се зголемува

Речиси 60 проценти од Германците стравуваат дека и во Германија се можни терористички напади како во Париз. Германската влада последните денови повеќепати нагласи дека заканата за Германија е голема, но нема конкретни инфиормации за цели на напад.

Гледај видео 01:39
Now live
01:39 минути

Прочитај го и ова