Несекојдневните методи на Талат Џафери | Старт | DW | 27.10.2017

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Несекојдневните методи на Талат Џафери

Некогаш применува учителски техники, „војува“ и со пратениците од власта и со оние од опозицијата, на народните избраници им дели лекции по бон-тон - Талат Џафери е несекојдневен претседател на Собранието.