Нереди во предградијата на Париз | Вести | DW | 26.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Нереди во предградијата на Париз

*

По сообраќајната несреќа во која загинаа две млади момчиња откако со својот мопед се судрија со едно полициско возило , во неколку предградија на францускиот главен град се случија нереди. Голем број млади синоќа напаѓаа полициски станици , палеа автомобили и контејнери.