Нереди во Киев по апсењето на Михаил Сакашвили | Сите содржини | DW | 05.12.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Нереди во Киев по апсењето на Михаил Сакашвили

Околу илјада поддржувачи на поранешниот претседател на Грузија, Михаил Сакашвили се судрија со полицијата во Киев, откако тој беше уапсен под обвинение за криминално здружување.

Гледај видео 01:23
Now live
01:23 минути

Прочитај го и ова