Непознат прачовек откриен во Јужноафриканската република | Старт | DW | 11.09.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Непознат прачовек откриен во Јужноафриканската република

Спектакуларното откритие на досега непознат предок на модерниот човек. Хомо Наледи бил мал и нежен, но со мозок со големина на портокал.

Гледај видео 01:06
Now live
01:06 минути