Необични кралици | Сите содржини | DW | 05.09.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Необични кралици

Германците обожуваат кралици. Толку многу, што ги има преку сто: некоја наместо жезло држи бел колбас, некоја кригла со вино. Постојат бројни владетелки, од кралица на виното до мис на Германија.