Немири во Данска | Вести | DW | 02.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Немири во Данска

*

Во данскиот главен град Копенхаген околу илјада луѓе се судрија со полцијата. Претежно млади лица, во градската населба Неребро палеа контејнери за смет и ги кршеа излозите. Протестот е насочен против уривањето на еден младински центар.