Нема преживеани во авионската несреќа во Камерун | Вести | DW | 07.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Нема преживеани во авионската несреќа во Камерун

Ниту еден од патниците на кенискиот патнички авион, што се урна во Камерун не ја преживеа несреќата. Авионот речиси целосно потонал во мочуриште, јави камерунската цивилна служба. Со авионот на Кенија Ервајс летале 114 патници и членови на екипажот. Несреќата се случи во саботата кратко по полетувањето во Дуала.