Нема нови сознанија за инцидентот кај Танушевци | Вести | DW | 25.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Нема нови сознанија за инцидентот кај Танушевци

*

Нема нови сознанија кои се напаѓачите врз македонската гранична патрола вчера кај месноста Кодра фура кај Танушевци,во која загина еден полицаец,а двајца се ранети.Исто така не е извесно дали смртта на едниот полицаец е последица на нападот со оружје или на превртувањето на џипот во бездна длабока стотина метри.Полицијата сеуште врши увид.Се очекува министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска да даде подетални информации за инцидентот.МВР не потврдува дали се работи за терористички напад.