Нема лето без пиво под ведро небо | Сите содржини | DW | 28.08.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Нема лето без пиво под ведро небо

Да се седи меѓу огромни дрвја и да се пие ладно пиво - тоа за многу Германци е едноставно дел на летната среќа. Ви ги претставуваме пивските градини во Германија кои едноставно мора да се знаат.

Прочитај го и ова