Нема информации за нови закани | Вести | DW | 12.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Нема информации за нови закани

Германското Министерство за внатрешни работи противречи на веста на американската телевизија Еј Би Си според која во Греманија постои непосредна закана од напади против американски граѓани или интереси.Нема нови информации, изјави претставник на Министерството во Берлин.И американските власти истовремено излегоа со соопштение дека не им се познати никакви нови закани во Германија.