Нема жртви во земјотресот во Мексико | Вести | DW | 13.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Нема жртви во земјотресот во Мексико

Нема жртви ниту поголема штета по земјотресот кој утринава го потресе Мексико сити. Само во одредени делови од главниот мексикански град нема струја. Епицентарот на земјотресот со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата бил во крајбрежната држава Гуереро.