Нема жртви во земјотресот во Мексико | Вести | DW | 13.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Нема жртви во земјотресот во Мексико

Силен земјотрес погоди делови од Мексико. Земјотресот бил со јачина од 6 степени според Рихтеровата скала, а епицентарот се наоѓа северо – западно од туристичката метропола Акапулко на брегот на Пацификот. Земјотресот се почувствувал и во главниот град на Мексико. Нема информации за жртви ниту поголеми материјални штети.