Неизвесна судбината на киднапираниот Македонец во Авганистан | Македонија | DW | 29.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Неизвесна судбината на киднапираниот Македонец во Авганистан

Сеуште нема сигурни вести за тоа што се случува со припадниците на Црвениот крст,кои беа грабнати во Авганистан додека посредуваа во ослободувањето на киднапираниот германски инженер,а меѓу кои е и еден Македонец

default

Во Авганистан владее несигурност

Информациите за судбината на киднапираниот Македонец во Авганистан се контрадикторни.

Според едната верзија прегвоортеза ослободување на заложниците се во застој.Другата,оптимистичка,гласи дека киднапираните соработници на меѓународната организација на Црвениот крст се веќе на слобода.Македонските власти до доцна синоќа немаа потврда на инфорамциите од теренот.