Незадоволство од тапкањето во место | Македонија | DW | 01.08.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Незадоволство од тапкањето во место

„Егејското“ прашање нема да се затвори во некаков преговарачки пакет, смета македонскиот претседател, Бранко Црвенковски, кој на скопската средба на Македонците од егејскиот дел беше дочекан со негодување.

default

Бранко Црвенковски и Метју Нимиц на една од последните средби во Скопје

Реклама