Незаборавни моменти од историјата на Твитер | Сите содржини | DW | 21.03.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Незаборавни моменти од историјата на Твитер

На 21 март 2016, Твитер наполни 10 години. Од политика до забава, овие твитови беа спонтани реакции на светските настани опишани во карактеристичните 140 знаци.

Прочитај го и ова