Незаборавниот Мајкл Џексон | Сите содржини | DW | 25.06.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Незаборавниот Мајкл Џексон

„Кралот на попот“ почина пред пет години, на 50-годишна возраст. Фановите тагуваат до денес по музичарот, танчерот и шоуменот кој и‘ даде печат на цела една ера.