Невремето во Букурешт однесе една жртва | Вести | DW | 12.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Невремето во Букурешт однесе една жртва

*

Еден човек синоќа загина во Букурешт поради силното невреме проследено со дожд кое го зафати градот. Околу десетина лица се повредени од скршени стакла и паднати кровови. Силниот ветар и дожд околу половина час го блокирале и движењето во градот, а неколку кварта останале без струја.