Невработени – Германија | Вести | DW | 02.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Невработени – Германија

Сојузниот уред за труд во Германија денеска треба да ги објави податоците за невработеноста во месец април. Вчера министерството за труд соопшти дека бројот на невработени првпат по повеќе од четири години е паднат под границата од четири милиони. Според експертите главна причина за паѓањето на бројот на невработените е полетот на економијата.