Невработени – Германија | Вести | DW | 02.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Невработени – Германија

Сојузниот уред за труд во Германија денеска ги објави податоците за невработеноста во месец април. Според нив,како што соопшти вчера и министерството за труд, бројот на невработени првпат по повеќе од четири години е паднат под границата од четири милиони. Според експертите главна причина за паѓањето на бројот на невработените е полетот на економијата.