Неверојатните победници на фотографијата на годината | Сите содржини | DW | 23.10.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Неверојатните победници на фотографијата на годината

Лондонскиот музеј на природна историја уште еднаш ги награди најдобрите фототрафии на диви животни. Околу 50 илјади луѓе од 92 земји годинава влегоа во конкуренција. Ова се победниците.

Прочитај го и ова