На тротинет- за чисти улици | Теми | DW | 13.01.2021

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

На тротинет- за чисти улици

Изумители од Јапонија му објавија војна на уличниот отпад - со специјален тротинет. Додека чекаат финансирање на својот прототип, тие објави снимки од тест возењата на еколошкиот тротинет.

Гледај видео 01:03