На плажа во Берлин | Сите содржини | DW | 24.07.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

На плажа во Берлин

Берлин е на неколку часа возење од морето. Но реката Шпре и бројни езера во околината на берлинчани им нудат безброј можности за капење, во непосредна близина на нивните домови.