На вистинско место во вистинско време | Теми | DW | 01.07.2019

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

На вистинско место во вистинско време

Неверојатен подвиг на младо момче во Истанбул. Тоа успеа да спаси од сигурна смрт мало девојче кое падна од вториот спрат на една зграда во турската метропола. Погледнете ги драматичните сцени:

Прочитај го и ова