На барикадите: Икони на отпорот | Сите содржини | DW | 15.07.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

На барикадите: Икони на отпорот

Фотографијата на млада жена која мирно се соочува со специјалната полиција во Батон Руж стана хит на социјалните мрежи. Еве мал преглед на фотографии од протести ширум светот кои станаа легендарни.

Прочитај го и ова