Најчудните фестивали во Европа | Сите содржини | DW | 14.05.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Најчудните фестивали во Европа

На 30 април, луѓе облечени како вештер(к)и ја прославуваат Валпургиската ноќ во германскиот регион Харц. Но, тоа е само еден од многу европски чудни, ексцентрични и прекрасни фестивали.