Најубавите европски летни дестинации | Сите содржини | DW | 28.07.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Најубавите европски летни дестинации

Доколку се‘ уште не сте одлучиле каде ќе го минете летниот одмор, ви нудиме избор од 10 популарни дестинации во Европа. Со приморски брег во должина од 10.000 километри, европскиот континент нуди по нешто за сечиј вкус.