Најубавите градови во светот | Сите содржини | DW | 06.11.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Најубавите градови во светот

Американскиот туристички магазин Condé Nast Traveler по 28-пат спроведе анкета: кој е најубавиот град во светот? Гласаа 128.000 читатели. Резултатот: осум од десет градови се наоѓаат во Европа.