Најспомнуваниот збор во 2018 | Теми | DW | 19.01.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Најспомнуваниот збор во 2018

Погодувате нели? За жал трендот изгледа ќе продолжи и во оваа година. Загадувањето повторно е во сечија уста. Медиумите денеска јавуваат дека Скопје ноќеска околу 1 час по полноќ бил најзагаден град во светот.

Гледај видео 00:46

Прочитај го и ова