Најскапиот проблем на Србија | Сите содржини | DW | 15.09.2018

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Најскапиот проблем на Србија

Ѓубре во реките, електрани-најголеми загадувачи на Балканот. Третина од прописите кои Србија мора да ги донесе во процесот на пристапување кон ЕУ, се поврзани со екологија. Реформите ќе чинат десетина милијарди евра.

Прочитај го и ова