Најпосетените знаменитости во Германија | Сите содржини | DW | 02.08.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Најпосетените знаменитости во Германија

Во Дрезден, Потсдам, Хајделберг или Келн, некои знаменитости привлекуваат милиони туристи секоја година. Доколку планирате посета на Германија еве дел од најубавите и најпознатите знаменитости во земјата.