Најосамениот ученик во Грција | Теми | DW | 29.01.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Најосамениот ученик во Грција

Еден ученик, една наставничка, една училница: училиштето на грчкиот остров Арки е најмало во земјата. Кога ќе заврши учебната година, веројатно ќе му биде ставен клуч. Жителите сепак се надеваат на „спас“ на училиштето.

Гледај видео 02:28

Прочитај го и ова