Најомилени земји на иселениците | Свет | DW | 28.01.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Свет

Најомилени земји на иселениците

Кои земји се омилени дестинации за иселениците? Британската банка ХСБЦ спроведе истражување, а ние ги презентираме петте најомилени.

  

Гледај видео 01:43

Сакате да се иселите?

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама