Најмалиот хотел во светот - атракција во Копенхаген | Сите содржини | DW | 21.01.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Најмалиот хотел во светот - атракција во Копенхаген

Хотелот „Централ и кафуле“ има само една соба на првиот кат со површина од 12 квадратни метри. Леиф Тингтвед, кој живее во соседството, прво сакал да отвори кафуле, но се решил тоа да биде хотел.

Гледај видео 03:38
Now live
03:38 минути