Најлуди рекорди - по 60. пат | Сите содржини | DW | 18.09.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Најлуди рекорди - по 60. пат

Луди спортски рекорди или животите на ѕвездите: Сето тоа може да се најде само во Гинисовата книга на рекорди, која 2015 година ќе биде издадена по 60. пат. Ние ви претставуваме некои од лудите рекорди од новото издание.