Најдобрите фудбалери кои никогаш не стигнале до меѓународна титула | Сите содржини | DW | 28.06.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Најдобрите фудбалери кои никогаш не стигнале до меѓународна титула

Повлекувањето на Лионел Меси од репрезентацијата по поразот на Копа Америка значи дека тој никогаш нема да освои меѓународна титула со Аргентина. Но тој не е осамен. И многу други ѕвезди ја имаа истата судбина.