Најголемите летни трансфери во Бундеслигата | Сите содржини | DW | 21.08.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Најголемите летни трансфери во Бундеслигата

Според пресметките на ФИФА, клубовите во Бундеслигата не трошат на трансфери толку многу како нивните ривали во Англија или Шпанија. Но поевтино не значи и низок квалитет. Новата сезона почнува на 22 август.

Прочитај го и ова