Најголемите аеродроми во светот | Сите содржини | DW | 29.10.2018

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Најголемите аеродроми во светот

Истанбул доби нов аеродром, кој го носи епитетот досега најголем во светот. Но, што значи тоа и кои се останатите за кои важат суперлативи?