Најава за Европанорама 27.04.2014 | Старт | DW | 25.04.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Најава за Европанорама 27.04.2014

Телевизискиот магазин на Дојче Веле, кој се емитува ексклузивно на телевизија Алфа, в недела 27.04.2014 во 15:55 часот донесува: стравувања од поделба во Молдавија, дали романските и бугарски работници навистина го преплавија европскиот пазар на труд, но и за вечната битка против даночни затајувања.

Гледај видео 00:46
Now live
00:46 минути