Најава за Европанорама 20.04.2014 | Старт | DW | 18.04.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Најава за Европанорама 20.04.2014

Телевизискиот магазин на Дојче Веле, кој се емитува ексклузивно на телевизија Алфа, во недела 20.04.2014 во 15:55 часот донесува: германската индустрија стравува за бизнисите со Русија, Естонија пак стравува од украинско сценарио. Освен тоа, и за најстарата банка во светот која е „на колена“, како и за вкусниот зеленчук од лондонските скривници.

Гледај видео 00:41
Now live
00:41 минути